OnlyWrestling
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
OnlyWrestling

Wwe Rpg

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Hayat. yeni köşe yazısı

YazarMesaj
aLeKo.

Hayat. yeni köşe yazısı Empty
MesajKonu: Hayat. yeni köşe yazısı   Hayat. yeni köşe yazısı Icon_minitimePerş. Nis. 28, 2011 8:07 pm

Hayat mı zor yoksa bizler mi hayatı zorlaştıranlardanız?Hadi gelin şimdi bunu inceleyelim sizinle.
Hayat zor değil aslında hayatı zorlaştıranız bence biz insanlar.Çünkü her şey belirli bir döngü içerisindeyken,bizler o döngüyü bozabiliyoruz.Bu döngüyü merak edenler olacaktır elbet,o zaman da bu döngüyü inceleyerek başlayalım işe.

Bu döngüye en basit insan ilişkilerinden başlamak istiyorum.Örneğin;ben bir bay olarak bir bayandan hoşlanırsam yanına gidemem ilk önce o insanla bir şekilde temas kurmam gerekir.Buna da en basit örnek arkadaş çevremden gelecektir.Arkadaş çevremde o bayanı tanıyan bir insan olup olmadığını gözden geçiririm eğer ki varsa zaten o bayanla ilişkiyi (diyalogu ) zamanla ilerletirim,bu ilk olarak az bir diyalog ile başlar,sonra sonra ilerler.Peki ya bu basit örnekte arkadaş çevrem olmasaydı.Bakalım neler olurdu.

Hadi geri saralım tüm bu döngüyü,bayandan hoşlandım ama arkadaş çevrem yok e zaten bayanın yanına gidip konuşmaktan acizim çünkü tanımıyorum.Arkadaşlarımda yok ne yapacağım,ne yapacağım duygusu içerisinde yer alıyor bu beynim ama ne yapacağımı bilmiyorum.Hadi diyelim ki deli cesareti ile bayanın yanına gittiniz e direk diyaloga da girilmez ki.İşte arkadaş ve arkadaşlar bu yönün yanı sıra sırdaş,dost bir o kadarda danışmanınızdır bir nevi.Peki ya o bayan olmasaydı.
O bayan olmasaydı başka bir bayan belki başka bir bayan ama döngü sürekli takip edecekti.
Yani böyle bir döngü içerisindeyiz sizin anlayacağınız bu döngü de hayatı zorlaştıran esas oğlandı ne vardı ki o bayanı gördü(!) hay görmez olaydı.Tabii ki işin şakası buydu döngüyü tamamlamamız için az çok hayatı da ele almak gerekiyor.Kısa bir hayatta yaşanacak pek çok şey gizli ya aslında bunu fark edemez insan ve insanoğlu yapamayacağından korkup afallıyor.Olumlu yaşamalıyız olumlu davranmalıyız.Bunu her zaman yapamıyoruz doğru ama maksimum süre böyle olursak daha katlanır bir halde olacak hayat.Bu döngü o kadar zor bir döngü değil aslında.Yapacağımız çok basit bir şey var o da biraz durup düşünmek.Düşünürken nerde hata yaptığımız değil neleri değiştirip ileride hayatımıza ne gibi katkılarımız olacak bunu düşünmek gerek.
Yani özet geçersek,HAYAT o kadar zor değil.O kadar büyütüyoruz ki bazen yüksekte gördüğümüz insanların aslında eğilemeyeceğimiz kadar alçakta olduğu gibi.Eğer ki istiyorsak başarırız,yapabileceğimiz şeyler var ki atomu parçalamak gibi.Uzaya ayak basmak gibi.Bunları başarıyorsak basit bir oyun olan hayatı SATRANÇ gibi görüp 2 hamle ilerisini düşünüp bakın bilip değil düşünüp hayatı ŞAH-MAT edebileceğimizi bilin,bilmelisiniz.Her halde bir şeyler anlatabildiğimi düşünüyorum ve HAYAT’I ŞAH-MAT etmeniz dileğiyle…..

Hayat. yeni köşe yazısı
1 sayfadaki 1 sayfası